Serhat Akın Fenerbahçe’yi Değerlendirdi

 Serhat Akın Fenerbahçe’yi Değerlendirdi
Okunuyor Serhat Akın Fenerbahçe’yi Değerlendirdi

– Bu haftaki derbide nasıl bir oyun bekliyorsun?

F.bahçe’nin şampiyonluk yolunda son maçı. Başka şansları yok. Şu an Beşiktaş’ın 5 puan gerisinde, 1 maç da eksiği var. Kaybederse fark 11 oluyor. Bu kadroyla matematik hesabına kaldıysan zaten iş bitmiş demektir. Ama F.Bahçe’nin iyi oynayarak beraberlik ya da galibiyet alacağına inanıyorum. Fakat F.Bahçe, Beşiktaş’ı geçip garanti maçları verecekse evdeki hesap çarşıya uymaz. Sen G.Birliği’ne 4 gol at hakemler çizgiyi istediği kadar yanlış çizsin. Top oynamıyorsun ki! Oynasan kimse hakkını yiyemez.

– Fenerbahçe’nin artıları-eksileri sence neler?

F.Bahçe artısı deplasmanda çok iyi oynaması. Kağıt üzerinde Türkiye’deki en iyi oyuncular F.Bahçe’de. Ama teknik direktör Erol Bulut bunu kullanamadı. Ancak kağıt üzerinde en iyi kadro elinde. Her mevkide kullanabileceği 2-3 alternatif isim var. Uzun yıllar sonra ilk kez F.Bahçe’nin elinde böylesine güçlü silahlar var. Beşiktaş’ta G.Saray’da bu silah yok. Fransa Milli Takımı gibi kadrosu geniş. Değişiklikler Mbappe’nin çıkıp Griezmann’ın girmesi gibi ama hoca kullanamıyor.

– Fenerbahçe kazanırsa ne olur, kaybederse ne olur?

F.Bahçe kazanırsa gene de puan farkı kapanmıyor. Hoca ‘Matematiksel olarak iddiamız sürüyor’ diyor. Ama bu saatten sonra kazansan bile Beşiktaş 3 maç verir mi? F.Bahçe’ye Löw gibi büyük bir hoca lazım. Takımda değerli taşlar var ama bunları birbirine bağlayıp oturtacak hoca yok. Löw, F.Bahçe’yi çok seviyor Artık şaka yok nokta atışı lazım. Forvetlerin az gol atması da hocaya yazar. ‘Hoca mı gol atacak?’ hiç demeyin? Sende 30 gol atan Samatta var. Faturayı hocaya keserim. 1 sezonda golü mü unuttu. Sistem sıkıntılı. Parlayan yıldızlar bir anda sönüyor.

Yorum Yap