Mustafa Cengiz’den Tarihi Hamle

 Mustafa Cengiz’den Tarihi Hamle
Okunuyor Mustafa Cengiz’den Tarihi Hamle

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, şampiyon olacaklarına inandığını söyledi .

Galatasaray Spor Kulübü’nün yeni üyeleri, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda düzenlenen törenle berat ve üyelik kartlarını teslim aldı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz törende önemli açıklamaların altına imza attı. Cengiz, Mayıs ayında şampiyon olacaklarına dair inançlarını hala ayakta tuttuklarını ifade etti.

“Değerli Galatasaraylılar. Girdiğimde biraz şaşırdım. Galatasaraylı olmak gerçekten bir ayrıcalık. Bunu gördüm. Bu kadar zor, riskli, virüsün takla atarak şekil değiştirdiği bir ortamda bu kadar insanın Galatasaraylı olmanın verdiği heyecan ve cüretle burada olması beni müthiş mutlu etti. Galatasaray’a en gerekli şeylerden birisi o cüretve yürektir. Burada olmanız beni çok mutlu etti. Bazı şeyler ifade edilemez. Bazı şeylerin duyguları tam olarak sergilenemez”.

“Gerçekten Galatasaraylı olmak bir ayrıcalıktır. Galatasaray’a üye olmak ekstra bir ayrıcalıktır. Vefat eden üyelerimizin ardından yaklaşık 15 bin küsür üyemiz var. Şu anda 9 bin 800’ü aktif, aidatını ödemiş üye durumunda. Türkiye’de bu kadar çok taraftarı olup bu kadar az üyesi olan kulüplerden biriyiz. Bunun hem olumlu hem de olumsuz tarafları var. Taraftarlar üye olmak istiyor. Tüzüğümüz buna izin vermediği gibi üyelik aidatlarımız da biraz yüksek. 20 bin TL. Bunun bize camia olarak maddi anlamda çok büyük katkısı var. Aile üyelerimiz ve Galatasaray Lisesi alınmasın lütfen. Galatasaray Lisesi, sonsuza kadar yaşayacak ve sonsuza kadar inşallah bu haklarına devam edecekler. Bizi mutlu eden, özellikle D grubuna, yani normal üyeliğe olan başvuruların her yıl sabit kalıp artması. Reddedilme duygusu herkesin başına bir dönem gelmiştir. Çok acı bir duygu. Şunu bilsinler ki o üyeleri biz reddetmedik. Kapasiteden ötürü, tüzüğün verdiği sınırlamalardan ötürü kabul edememe durumuna geldik. Asla reddedilmediler. Ben bu nedenle üyelik başvurularını her yıl yeniden tekrar etmelerini, bizi dinleyen üye olamamış kardeşlerimden istirham ediyorum. Benim için fark etmez, üye ya da taraftar.

Yorum Yap