Galatasaray Mohamed’i Almak İstiyor

 Galatasaray Mohamed’i Almak İstiyor
Okunuyor Galatasaray Mohamed’i Almak İstiyor

Galatasaray, ara transfer döneminde transfer ettiği Mohamed’in bonservisini almak istiyor.

G.SARAY, MUSTAFA İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Galatasaray, Mısır takımı Zamalek’ten satın alma opsiyonuyla 1.5 yıllığına kiraladığı Mustafa Muhammed için harekete geçme kararı aldı.

FFP NEDENİYLE TAPU ALINAMAMIŞTI

Galatasaray scout ekibi tarafından çok uzun süre izlenen ve transferinde karar kılınan, imza aşamasında da çok büyük mesai kat edilen Mustafa Muhammed için UEFA ile yapılan FFP anlaşması gereği satın alma opsiyonuyla kiralama formülüne gidilmişti. Galatasaray, Mustafa Muhammed için FFP’deki kotası 2 milyon doların tamamını ödemiş ve opsiyon koydurmuştu.

1 YAZ ÖNCEDEN TAPU ALINACAK

1.5 sezon için 2 milyon kiralama bedeli ödeyen Galatasaray, Mustafa Muhammed için opsiyonun son kullanım tarihi olan 1 Temmuz 2022’yi beklemeyecek. Sarı kırmızılı ekip, geleceği parlak olan ve Avrupa devlerinin radarına giren Mustafa için bu yaz 4 milyon dolar ödeyecek. Zira, 2022 Dünya Kupası’nda Mısır’ın boy gösterme ve iz bırakma ihtimalinin yüksek olması nedeniyle bu tarih beklenmeyecek.

4 YILLIK YENİ SÖZLEŞME İMZALANACAK

Mustafa Muhammed’in tapusunu Zamalek’ten alacak olan Galatasaray, Mısırlı oyuncuyla da 4 yıllık yeni sözleşme imzalayacak. Galatasaray, ilk aşamada Mustafa Muhammed’in sözleşmesine serbest kalma maddesi koydurmamayı planlıyor.

Galatasaray forması ile 7 lig, 1 kupa maçına çıkan Mustafa Muhammed 6 gol atma başarısını gösterdi.

Yorum Yap