Fenerbahçe’de Samatta Endişesi

 Fenerbahçe’de Samatta Endişesi
Okunuyor Fenerbahçe’de Samatta Endişesi

Fair Play nedeniyle sattığı kadar alabilen Fenerbahçe, yönetimi düşündürmeye başladı.

KADRODA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK GELİYOR

Son iki sezonda olduğu gibi yine zirvenin uzağında kalan Fenerbahçe’de yeni sezon çalışmaları hız kazandı. Erol Bulut’la yollarını ayırarak takımı ünlü bir teknik adama emanet etmek isteyen Başkan Ali Koç kadroda da önemli bir değişime gitmeyi düşünüyor.

BONSERVİSİ ALINACAK

Ancak Sarı-Lacivetliler’in önünde büyük bir engel bulunuyor. Yönetim yeni sezon öncesi ilk olarak Mbwana Samatta’nın bonservisini alacak. Tanzanyalı yıldız büyük hayal kırıklığı yaratsa da yapılan anlaşma gereği kasadan 6 milyon Euro çıkacak.

FENERBAHÇE MECBUR

UEFA ile yapılan anlaşma gereği ‘sattığın kadar al’ maddesine göre hareket edecek olan Fenerbahçe sezona eksi bütçeyle başlayacak. Sarı-Lacivertliler transfer bütçesi oluşturmak için eldeki yıldızları satmak zorunda kalacak.

SADECE ALTAY VE OZAN İLE İLGİLENİYORLAR

Ancak kadroda Avrupa kulüplerinin ilgi gösterdiği sadece Altay Bayındır ve Ozan Tufan bulunuyor. Özellikle Altay’ın sezon sonu satılması durumunda bu kez de kalede sıkıntı yaşanması muhtemel bir durum olacak.

GENK TARAFTARI İSTİYOR

Öte yandan Belçika’nın iddialı ekiplerinden Genk’in taraftarları eski oyuncularından Fenerbahçeli Samatta’yı takımlarında görmek istiyor. Gelecek sezon takımın başarılı forveti Onuachu ile birlikte stoper Lucumi’nin de takımdan ayrılacağını yazan Belçika basını, Genk’in Samatta’yı takıma yeniden döndürebilmesinin taraftarı heyecanlandırdığını belirtti. Fenerbahçe’de bekleneni veremeyen Samatta’nın 23 maçta 4 golde kalmasına rağmen Genk’e döndüğünde yeniden bilinen performansına dönebileceği kaydedildi. Samatta 4 yıl formasını giydiği Genk’te kariyerinin en parlak günlerini geçirmiş ve 2020 yılında 10.5 milyon euro’ya Aston Villa’ya transfer olmuştu.

BELÇİKA BASINI MÜJDEYİ VERDİ

Yeni sezon öncesi Fenerbahçe yönetimini kara kara düşündüren Samatta’yla ilgili müjdeli bir haber geldi. Belçika basınına göre Genk, eski futbolcusunun transferi için 3 milyon Euro ödemeye hazır.

Yorum Yap