Fatih Terim takımı yeniden kuruyor

 Fatih Terim takımı yeniden kuruyor
Okunuyor Fatih Terim takımı yeniden kuruyor

Süper Ligin 24.haftasında Fenerbahçe’yi kendi evinde yenerek liderlik koltuğuna oturan Galatasaray’da transfer çalışmaları hız kazandı.

Sarı-kırmızılılar, yeni sezonda yürürlüğe girecek yabancı kuralını da düşünerek çalışmalarını sürdürüyor.

Bu doğrultuda hareket eden G.Saray, ilk etapta iç transfere yöneldi.

Teknik direktör Fatih Terim, “geleceğin Galatasaray’ını” oluşturmayı düşünürken, kadrosunda düşünmediği futbolcular da netleşmeye başladı.

9 FUTBOLCUNUN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR!

Galatasaray’da sezon sonunda tam 9 futbolcunun sözleşmesi bitiyor. Sarı-kırmızılılarda Arda Turan, Ryan Donk, Emre Akbaba, Emre Taşdemir, Muslera, Şener Özbayraklı, Martin Linnes, Ömer Bayram ve Belhanda’nın sezon sonunda sözleşmeleri bitiyor.

Ayrıca kiralık olarak kadroya dahil edilen Halil Dervişoğlu, Etebo, Onyekuru Fernandes ve Onyekuru’nun da kontratları sona erecek.

Cimbom, bu isimlerden Halil Dervişoğlu, Saracchi ve Onyekuru’nun satın almayı düşünürken; Fernandes’i yeniden kiralamayı, Etebo’yla ise yollarını ayırmayı planlıyor.

Muslera, Donk, Arda ve Emre Taşdemir ile de sözleşme uzatmayı planlayan sarı-kırmızılı takım, ücretinde fedakarlık yapması durumunda Belhanda ile de uzatmayı düşünüyor.

G.Saray’a geldiği günden bu yana sakatlıklardan kurtulamayan, oynadığı zaman da beklentileri karşılayamayan Emre Akbaba ile sözleşme uzatılmamasına karar verildi.

Yorum Yap