Beşiktaş’ta Fark Çok Belli

 Beşiktaş’ta Fark Çok Belli
Okunuyor Beşiktaş’ta Fark Çok Belli

Beşiktaş, takıma Sergen Yalçın geldiğinden beri farkını ortaya koydu.

NEREDEN NEREYE GELDİ

Sergen Yalçın göreve geldiğinde Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi grubunda 3 puanla sonuncu olmuş, Türkiye Kupası’nda BB Erzurumspor’a elenmiş ve SÜper Lig’de ise 7. sıradaydı. Tüm hatlarıyla eleştirilerin odak noktası haline gelen Beşiktaş, rakiplerinden Galatasaray’ın 3, Başakşehir’in 6, Fenerbahçe’nin 7, Trabzonspor’un ise 8 puan gerisindeydi. Sezon biterken ise görüntü değişti. Beşiktaş rakipleriyle farkları azalttı. Siyah beyazlılar Trabzonspor ile farkı 3 puana kadar indirdi. Galatasaray’a 9, Fenerbahçe’ye ise 13 puan fark attı.

PARA HARCAMADI, HERKESE FARK ATTI

Bu sezon ise görüntü tamamen farklılaştı. Beşiktaş, transfere Kayserispor, Rizespor gibi takımlardan bile daha az harcadı. Sadece 1.68 milyon euro bonservis harcaması yapan Beşiktaş, kadrosuyla eleştiri konusuydu ve şampiyonluk adaylarından biri olarak görünmüyordu. Haftalar geçtikteç görüntü değişti. Beşiktaş, bitime 8 hafta kala en yakın rakibi Fenerbahçe’ye 7 puan fark attı. Sergen Yalçın göreve geldiğinde daha iyi durumda olan takımlardan Galatasaray’a 8, Trabzonspor’a 12, Gaziantep FK’ya 20, Alanyaspor’a ise 21 puan fark attı. Geçen sezonun şampiyonu Başakşehir’den ise 37 puan daha fazla topladı.

50. MAÇINA ÇIKTI!

Beşiktaş’ın başında 50. resmi maçına Erzurum’da çıkan Sergen Yalçın, 34. galibiyetini elde etti. 5 beraberlik 11 mağlubiyet alan Sergen Yalçınlı Beşiktaş, 108 gol atıp 57 gol yedi.

PUAN ORTALAMASINDA FARK ÇOK AÇIK

Beşiktaş, bu süreçte rakiplerine puan ortalaması olarak büyük fark attı. Beşiktaş, Sergen Yalçın ile 2.2 puan ortalaması yakalarken, Trabzonspor ile Galatasaray 1.8, Fenerbahçe 1.7, Gaziantep 1.6, Alanyaspor ise 1.5’da kaldı.

100 GOL SEVİNCİ!

Sergen Yalçın, Beşiktaş’ın teknik direktörüyken 100 gol sevinci yaşadı. Bu süreçte Galatasaray 89, Fenerbahçe 76, Trabzonspor 75, Alanyaspor 72, Gaziantep FK ise 69 kez gol attı.

GALİBİYET ORANINDA FARK BÜYÜK

Galibiyet oranlarında da Sergen Yalçınlı Beşiktaş büyük fark attı. Yüzde 68’e ulaşan Beşiktaş’a karşın rakiplerinden Galatasaray yüzde 53, Trabzonspor ve Fenerbahçe yüzde 49, Alanyaspor yüzde 43, Gaziantep FK ise yüzde 39’da kaldı.

Yorum Yap