Beşiktaş Sergen’le Mutlu

 Beşiktaş Sergen’le Mutlu
Okunuyor Beşiktaş Sergen’le Mutlu

Siyah Beyazlı ekibin teknik direktörü Sergen Yalçın oyuncularını çifte kupa için motive etti.

Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Beşiktaş’ta her şey tıkırında. Oyuncuların özgüveni, aile ortamı, yönetim ve taraftar desteği tüm ibreler Beşiktaş’tan yana. Ama teknik direktör Sergen Yalçın hala teyakkuzda.

Takımın rehavete girmesinden korkan tecrübeli teknik adam, talebelerine her fırsatta daha önlerinde çok maç olduğunu hatırlatıyor. Bu konuşmalardan birini dün de yapan Yalçın, hem disiplinden taviz vermemeleri hem de yaklaşan Fenerbahçe derbisi ile ilgili uyarılarda bulundu.

Süper Lig’de 6’da 6’yla yoluna devam eden takımın pazar günkü Fenerbahçe mücadelesinden önce kupadaki Başakşehir sınavına konsantre olmasını isteyen Yalçın, dünkü idman öncesinde Nevzat Demir Tesisleri’nde bir toplantı düzenledi.

Başarılı hoca, “Ekip olarak oldukça formdayız ve şu anda her şey bizim istediğimiz gibi gidiyor. İki kupada da final haftalarına yaklaştık. Ligde yendiğimiz Başakşehir’le şimdi kupada karşılaşacağız. Rakibimiz karşısında önemli bir galibiyet aldık ama zorlandık. Lig yenilgisi sonrası bize kupada reaksiyon göstermeye çalışacaklar. Buna imkan vermemeliyiz. Herkesin motivasyonu aynı şekilde yüksek olmalı. En ufak bir boşlukta sıkıntı yaşarız. Herkes sadece Başakşehir’i düşünsün” ifadelerini kullandı.

Bu sezonki planlamalarından da bahseden Sergen hocanın, “Hem ligde hem de kupada iddialıyız. Tüm planlamamız sezon sonunda iki kupayı birden almak. Bundan dolayı yolumuza etap etap devam edeceğiz. Önce kupada Başakşehir’i yenip final biletini cebimize koyalım, sonrasında Fenerbahçe derbisine daha moralli çıkalım. Bu sezon hem Süper Lig’i hem de Türkiye Kupası’nı kazanacağımıza inancım tam. Kenetlenmemizi ve etkili performansımızı sürdürerek istediğimizi alacağız” sözlerini sarf ederek konuşmasını tamamladığı öğrenildi.

16 Mart Salı günü oynayacakları Türkiye Kupası maçına da değinen usta hoca şunları söyledi; “Büyük takımlar bütün kupalara taliptir. Başakşehir’i ligde yenmemiz onları kupa maçında daha da ateşleyecektir. Bizim amacımız taraftara kupalar hediye etmek”. ifadelerini kullandı.

Yorum Yap