SON DAKİKA BU GÜN KYK Burs Sonuçları Açıklanyor! ŞİMDİ KYK Burs Sonucunu Öğrenmek İçin Tıkla!

KYK Burs ve Kredi sonuçlarıaçıklandı. ÖSYM kredi ve burs sonucusorgulama ekranı, Burs nedir? Öğrenim Kredisi nedir? Burs ve öğrenim kredisi sonuçları İşte KYK YURTKUR burs ve Öğrenim kredisi sonuçları hakkkında detaylar.. İşte Kyk Yurt başvuru sonuçları, kyk, kyl ile ilgili haberler. burs sonuçları ne zaman açıklanacak, KATKI KREDİSİ, katkı kredisi borcu, İşte 2013-2014 KYK Başbakanlık Burs Sonuçları Açıklandı! KYK Burs Sonucunu Öğrenmek İçin Tıkla!-Eğitim-haberleri, kyk sonuçlarını öğren KYK BURSU

25 Kasım 2013 Pazartesi 22:41
SON DAKİKA BU GÜN KYK Burs Sonuçları Açıklanyor! ŞİMDİ KYK Burs Sonucunu Öğrenmek İçin Tıkla!
2 013- 2014 KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman belli olacak? Burs ve öğrenim kredisi sonuçları heyecanla bekleniyor.  kyk sonuçları açıklandı kyk burs sonuçları 2012 kyk burs sonuçları 2013 2012 2013 kyk sonuçları kyk sonuçları ne zaman açıklanacak 2012 kyk sonuçları 2013 kyk sonuçları ne zaman açıklanır kyk sonuçları ne zaman açıklanacak 2013 KYK ( Kredi ve Yurtlar Kurumu) burs ve öğrenim kredisi sonuçlarından sonra ilk burs ne zaman verilecek ? BURSLARLA İLGİLİ TÜM HABERLER


Üniversitelere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından  öğrencileri yeni bir sonuç açıklama heyecanı sardı. Bu yıl üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerinin bir çoğunun başvuruda bulunduğu Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs ve Kredi Başvuru sonuçları büyük bir heyecanla bekleniyor.
 
KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Geçtiğimiz aydan itibaren başvuruları kabul eden KYK'nın burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencileri Aralık ayının ilk haftası açıklaması bekleniyor. Sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar bu yıldan itibaren burs veya kredi hakkı kazanı kazanamadıklarını KYK'nın resmi internet adresinden öğrenebilirler.

BURS VE KREDİ ALMAYA HAK KAZANANLAR İLK BURSLARINI NE ZAMAN ALABİLECEK?


Hak kazanan öğrenciler ilk burslarını 7 Ocak 2014 tarihinde alacaklar.

KYK burs başvurusunda istenen o şart kalktı!

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna burs başvurusunda bulunacak öğrenciler, taahhütnameyi noterde tasdik ettirmeyecek, KYK'ya teslim edecek.


KYK YURT SONUÇLARI, KYK YURT SORGULAMA 2013

KYK Yurt Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı İçin Tıklayın!


Burs nedir ?


T.C. vatandaşı yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/ kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır .

 KYK BURS VE KREDİSİNİ KİMLER ALABİLİR?

• Ön lisans öğrencileri ,

• Lisans öğrencileri ,

AÇIK ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ BURS ALABİLİRLER Mİ?


Açık Öğretim öğrencileri,( Sadece öncelikli öğrenciler; şehit veya gazi çocuğu,anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.)

• İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler,( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.)


2013 - 2014 KYK Burs ve Öğrenim Kredileri Ne Kadar Olacak? ŞİMDİ ÖĞREN


YÜKSEK LİSANS, DOKTORA, MASTER ÖĞRENCİLERİ ÖĞRENİM KREDİSİ VEYA BAŞBAKANLIK BURSU ALABİLİRLER Mİ?


• Yüksek Lisans(Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

ÖZEL ÜNİVERSİTELERDE OKUYAN ÖĞRENCİLER ÖĞRENİM KREDİSİ, BAŞBAKALIK BURSU ALABİLİRLER Mİ?


• Vakıf Üniversitesi öğrencileri,

• LYS  sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil dallarında ilk 100'e giren öğrenciler,(öncelikli olarak),

• Üniversite kontenjanından bildirilen öğrenciler,

• Ülke adına müsabakalara katılan, Milli olmuş Amatör Sporcu olan öğrenciler,

İKİNCİ ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ BAŞBAKANLIK BURSU VEYA ÖĞRENİM KREDİSİ ALABİLİRLER Mİ?


• İkinci öğretim de okuyan öğrenciler,burstan yararlanabilmektedir.

BAŞBAKANLIK BURSU ALAN ÖĞRENCİ ÖĞRENİM BURSUNU DA ALAİLİR Mİ?

ÖĞRENİM KREDİSİ ALAN ÖĞRENCİ BAŞBAKANLIK BURSU ALABİLİR Mİ?


Bu ik soruya birden cevap veriyoruz. Burs alan öğrenciye öğrenim kredisi, öğrenim kredisi alan öğrenciye ise burs verilmemektedir. Bir öğrenci hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz. 


KYK ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ BORCUNU SORGULAMAK İÇİN TIKLA!


Katkı Kredisi nedir ? NASIL ALINIR, KATKI KREDİSİ NASIL ÖDENİR?

Katkı kredisi yüksek öğretim kurumlarında bir öğrenci için cari hizmet ödeneği karşılığı Bakanlar Kurulunca tespit edilen miktarın devlet katkısı dışında kalan ve borçlanma karşılığı Kurumca öğrenci adına öğretim kurumu hesabına ödenen paradır.

KİMLER KATKI KREDİSİ ALAMAZ?

29.08.2012  tarih ve 28396 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulunun Kararı ”2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenimine devam eden veya yeni kayıt yaptıracak birinci öğretim ve açık öğretim öğrencilerinden, 4 üncü ve 11 inci maddelerdeki hükümler saklı kalmak kaydıyla, öğrenci katkı payı alınmaz. Bu öğrencilerden alınması gereken öğrenci katkı payı tutarları, Devlet tarafından karşılanır”  hükmüne amirdir. Bu sebeple   kYK tarafındankatkı kredisi verilmemektedir.

KATKI KREDİSİ BORCU NEDİR, NASIL ÖDENİR?

Katkı kredisi borcu; öğrenci adına öğretim kurumu hesaplarına ödenen miktarlara Türkiye İstatistik Kurumu Toptan Eşya Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak, hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilir.


KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI İÇİN TIKLA!


GUNDEMİNABZİ.COM

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  sanalbasin.com üyesidir
  Tümü Anket
  Çözüm Süreci Başarılı olur mu ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Sayfalar
  Linkler
  2013 KPSS
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv